Bosquito revine la Sala Palatului: o seară de hituri, emoție și energie pură
Articol de bucurestifm, 15 decembrie 2025, 13:34
Dacă ai fost la show-urile Bosquito din ultimii ani, știi deja: fiecare concert este o experiență care se trăiește cu tot sufletul. Dacă nu ai ajuns încă, acum este momentul perfect să descoperi vibe-ul unic al unei trupe care a marcat generații și care continuă să adune oamenii laolaltă prin muzică, energie și pasiune.
După patru ani consecutivi de concerte incendiare și o popularitate redescoperită, Bosquito revine în forță la Sala Palatului, pe 26 februarie 2026, de la ora 19.00. Se anunță o seară de neuitat, încărcată de emoție, surprize și hituri legendare care au devenit coloana sonoră a multor povești personale.
Publicul este invitat într-o adevărată călătorie muzicală prin cele mai iubite piese Bosquito: de la „Două mâini”, „Hopa Hopa” și „Bosquito”, până la „Eroul”, „Deșert” sau „Explozie solară”. Ritmurile rock-latino care ne-au făcut să dansăm se împletesc cu momente intense și emoționante, într-o producție spectaculoasă, cu sunet și lumini care amplifică fiecare notă.
Atmosfera autentică Bosquito, plină de bucurie, energie și conexiune cu publicul, transformă concertul într-o experiență completă. Nu este doar despre muzică, ci despre o poveste scrisă împreună, un fenomen care continuă să unească generații și să demonstreze că anumite trupe nu îmbătrânesc, ci devin tot mai puternice.
Un lucru este sigur: concertul Bosquito de la Sala Palatului nu se ratează. Este genul de seară care rămâne cu tine mult timp după ce ultimele acorduri se sting. Biletele se pot cumpăra de pe iabilet.ro.
Autor: Teona Sîrbu