Muncitorii dau jos burlanele, lucrează la curățarea tuturor elementelor de beton, ca să poată repara fisurile apărute de-a lungul anilor, curăță calea de rulare a tramvaielor și toate elementele de sus și până jos ale pasajului.
Reamintim că din noaptea de duminică spre luni, se închide calea de pe sensul Bd. Titulescu – Șos. Grozăvești, unde vor fi demarate lucrările.
Șoferii vor circula pe cealaltă cale, în dublu sens.
Din luna august, lucrările se mută pe calea Grozăvești – Titulescu, iar cealaltă cale se redeschide circulației în dublu sens, transmite Primaria Capitalei, pe pagina de Facebook.