VIDEO| Ioana Ignat pregătește un parfum, iar împreună cu Eduard Sanda au lansat piesa „Tu pe mine m-ai ales”
Articol de bucurestifm, 23 septembrie 2025, 16:14
Dimineața la București FM a adus nu doar povești de toamnă, ci și două vești importante de la invitații speciali, Ioana Ignat și Eduard Sanda: o piesă nouă și planuri pentru un parfum semnat de Ioana.
„Am ajuns la concluzia că toamna vine atunci când miroase a murături și când se coc strugurii. Și mai ales, când scoatem gecuțele din șifonier”, a glumit Eduard Sanda. Ioana a adăugat cu zâmbetul pe buze: „Îmi place toamna pentru că pot să mă îmbrac mai cum vreau eu, cu tot felul de chestii… să pun și aia, și aia, și aia.”
Cei doi au venit în matinal să vorbească despre noul lor single, „Tu pe mine m-ai ales”, aflat deja în playlist-ul București FM. „Urmează o perioadă foarte frumoasă, deja semnele se arată, mai ales referitor la noua noastră piesă. Și, în paralel, eu lucrez la un EP pe care vreau să-l lansez la începutul anului”, a spus Eduard.
În paralel cu proiectele muzicale, Ioana Ignat explorează și alte pasiuni: „Urmează și un parfum, dar nu știu când. E multă treabă ca să scoți un parfum. Vor fi mai multe produse pe care eu le iubesc și pe care vreau să le împărtășesc cu publicul.”
Despre colaborarea muzicală, artiștii rămân cu aceeași energie jucăușă: „Dacă și asta va fi number one, cum au fost celelalte trei, o să urmeze și a cincea piesă. Dacă e locul doi, nici nu discutăm”, au glumit ei în direct.
Încheierea a fost cu promisiunea unui concert mare, pregătit pentru anul viitor, dar și cu recunoștință față de fanii care îi susțin constant. „Sunt foarte mulți oameni care ne iubesc și încă sunt acolo pentru noi, după atâția ani. Îi simțim și le mulțumim”, a transmis Ioana.
Până la parfum și la show-ul anunțat, Ioana Ignat și Eduard Sanda aduc în toamna asta un refren cald și optimist: „Tu pe mine m-ai ales”.