Ascultă Radio București FM Live

Se ridică, din nou, mașinile în sectorul 4!

Se ridică, din nou, mașinile în sectorul 4!

Articol de , 4 aprilie 2017, 10:55

Consiliul Local Sector 4 a adoptat un proiect de hotărare prin care împuternicește Poliția Locală să ridice, transporte, depoziteze și elibereze mașinile staționate neregulamentar pe raza sectorului.
Înainte de a se demara procedura efectivă de ridicare a mașinii staționate neregulamentar, Poliția Locală sector 4, prin dispecerat, va contacta telefonic proprietarul autovehiculului pentru a-i comunica obligația ca în cel mult 30 de minute să se prezinte la autovehicul pentru a evita ridicarea și transportul acestuia.
Plata tarifelor aferente operațiunilor de ridicare și transport se va face la locul de depozitare a autovehiculelor din Șos. Berceni.

Proiectul „Lumea digitală pentru seniori” – o soluție de a-i învăța pe vârstnici cum să folosească telefonul mobil 
Actualitate miercuri, 24 iunie 2026, 17:11

Proiectul „Lumea digitală pentru seniori” – o soluție de a-i învăța pe vârstnici cum să folosească telefonul mobil 

De aceea, proiectul „Lumea digitală pentru seniori”, lansat de Fundația Regală Margareta a României, își propune să-i ajute pe oamenii în...

Proiectul „Lumea digitală pentru seniori” – o soluție de a-i învăța pe vârstnici cum să folosească telefonul mobil 
Rata de acoperire pentru a doua doză a vaccinului ROR – aproximativ 60%
Actualitate miercuri, 24 iunie 2026, 16:58

Rata de acoperire pentru a doua doză a vaccinului ROR – aproximativ 60%

Rata de acoperire pentru a doua doză a vaccinului ROR este de aproximativ 60%, mult sub pragul recomandat pentru imunitatea colectivă. Aceasta este...

Rata de acoperire pentru a doua doză a vaccinului ROR – aproximativ 60%
Book.art.est #2, un proiect-eveniment în colaborare cu Celula de Artă și Institutul Francez din România
Actualitate miercuri, 24 iunie 2026, 16:38

Book.art.est #2, un proiect-eveniment în colaborare cu Celula de Artă și Institutul Francez din România

Evenimentul a prezentat mai multe obiecte de artă create de artiști români și internaționali, printre care se numără: Raluca Băraru, Tatiana...

Book.art.est #2, un proiect-eveniment în colaborare cu Celula de Artă și Institutul Francez din România
Fondul de Sănătate este stabil financiar
Actualitate miercuri, 24 iunie 2026, 16:26

Fondul de Sănătate este stabil financiar

Fondul de Sănătate este stabil financiar; spitalele vor transmite cheltuielile în detaliu, transmite preşedintele CNAS, Horaţiu Moldovan. El a...

Fondul de Sănătate este stabil financiar
Actualitate miercuri, 24 iunie 2026, 16:17

Premieră la Maraton Apuseni: cinci sportivi cu dizabilități au concurat într-o probă montană competitivă

O cursă fără limite pe traseele din Apuseni Maratonul Apuseni a găzduit o premieră în sportul montan românesc. Cinci sportivi cu...

Premieră la Maraton Apuseni: cinci sportivi cu dizabilități au concurat într-o probă montană competitivă
Actualitate miercuri, 24 iunie 2026, 16:13

Sistemul anti-dronă Merops a fost integrat în dispozitivul de apărare al Armatei României

Sistemul anti-dronă Merops a fost integrat în dispozitivul de apărare al Armatei României Sistemul anti-dronă Merops a fost pus la dispoziţia...

Sistemul anti-dronă Merops a fost integrat în dispozitivul de apărare al Armatei României
Actualitate miercuri, 24 iunie 2026, 16:06

Este inechitabil ca pacienţii să acceseze spitalele private doar după ce sistemul public este depăşit

Este inechitabil ca pacienţii să acceseze spitalele private doar după ce sistemul public este depăşit, spune Preşedintele Casei Naţionale de...

Este inechitabil ca pacienţii să acceseze spitalele private doar după ce sistemul public este depăşit
Actualitate miercuri, 24 iunie 2026, 15:56

Filmul „Gipsy Queen” a ajuns în 24 de orașe din România, iar toate încasările din bilete au fost donate către două centre de plasament

Peste 7.200 de euro donați pentru două centre de plasament Un film care vorbește despre curaj, reziliență și puterea de a lupta pentru viitorul...

Filmul „Gipsy Queen” a ajuns în 24 de orașe din România, iar toate încasările din bilete au fost donate către două centre de plasament