Am pierdut cu Ungaria, am pierdut-o pe Neagu, dar mergem în careul de aşi la CE din Franţa

România nu reuşeşte să câştige în faţa Ungariei şi pierde cu 31-29, un meci care începuse promiţător. Am condus în prima repriză chiar cu cinci goluri, dar am pierdut destul de repede avantajul. Unguroaicele au fructificat foarte mult jocul pe extreme, au revenit puternic în repriza a doua şi nu au mai cedat conducerea pe tabela de scor până la final.

Din păcate în minutul 52, Cristina Neagu este faultată dur şi părăseşte terenul pe targă.
Până acum nu se poate spune nimic despre accidentarea Cristinei de la genunchi şi aşteptăm cu toţii verdictul după examenul RMN.
Apărarea nu a prins nici azi o zi foarte bună, iar în atac am avut foarte multe ratări.

Echipa noastră este calificată totuşi în proporţie de 90 la sută în semifinalele CE de handbal, pentru că Germania nu va reuşi să bată în această seară Olanda la cel puţin 13 puncte diferenţă.
România merge astfel în careul de aşi de la Paris de pe locul doi în grupă şi va întâlni Rusia vineri de la ora 18:00

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.