România B a învins-o pe Rusia în primul meci din cadrul Trofeului Carpaţi!

Selecționata secundă a României a învins-o pe campioana olimpică en titre, Rusia, într-un meci din cadrul Trofeului Carpați la handbal feminin, potrivit Agerpres. Partida disputată la Sala Polivalentă din Capitală s-a încheiat cu scorul de 25-24.

Golul victoriei a fost marcat de extrema Cristina Boian, pe contraatac.

Rusia a condus la un singur gol la pauză, cu 12-11, după un joc foarte bun de apărare al României B. În partea secundă, tricolorele au reuşit să preia conducere la două goluri, cu 16-14 şi 19-17. Rusia a restabilit egalitatea, 20-20, cu zece minute înainte de final, dar România B a continuat să joace excelent şi a smuls victoria.

În al doilea meci de astăzi, la această oră, România A joacă împotriva echipa Serbiei.

Turneul de la Bucureşti este o ultimă verificare înaintea Campionatului European din Franţa (29 noiembrie – 16 decembrie).

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.