Simona Halep s-a retras de la Beijing!

Numărul 1 mondial, Simona Halep, a abandonat în meciul cu Ons Jabeur, din prima manșă a turneului de la Beijing. Românca s-a retras după primul set din cauza problemelor pe care le are la spate.

Partida a fost întreruptă după 32 de minute, la scorul de 6-1 pentru jucătoarea din Tunisia.

Jabeur o va înfrunta în turul al doilea pe croata Donna Vekic.

Vă reamintim că, anul trecut, Halep a pierdut finala de la Beijing în faţa jucătoarei franceze Caroline Garcia (scor 4-6, 6-7).

În urma abandonului de astăzi, liderul WTA a ajuns la patru înfrângeri consecutive, după ce a pierdut finala de la Cincinnati, în primul tur la US Open şi în turul al doilea la Wuhan.
Pe tabloul principal la Beijing se mai află două românce, Mihaela Buzărnescu şi Sorana Cîrstea. Buzărnescu va juca luni, de la ora 06:00, în primul tur cu belarusa Aleksandra Sasnovici, iar Cîrstea, ajunsă din postura de lucky loser pe tablou, o va înfrunta astăzi, de la ora 16:00, pe olandeza Kiki Bertens.

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.