Andreea Mitu revinte în circuitul WTA cu o victorie la dublu

Perechea format din Irina Begu şi Andreea Mitu, s-a calificat în turul 2 în proba de dublu a turneului BRD Bucharest Open. Dublul românesc s-a impus în două seturi cu 6-2, 6-4, în faţa echipei formată din Reka Jani (Ungaria)/Chantal Skamlova (Slovacia).

Irina şi Andreea s-au sincronizat foarte bine în teren şi după numai o oră şi 10 minute, s-au calificat înturul doi.
Adversarele nu putut face mare lucru în faţa româncelor, care au jucat cu multă determinare şi nu le-au permis adversarelor să conducă jocul.

Pentru Andreea Mitu acest meci a fost primul în circuitul WTA după o pauză de un an, perioadă în care sportiva din Bucureşti a devenit mămică.
În turul secund, Irina şi Andreea vor juca împotriva învingătoarelor din partida Alexandra Cadanţu (România)/ Maria Irigoyen (Argentina) şi Arantxa Rus (Olanda)/ Lidziya Marozava (Belarus).

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.