Iepuraşul aduce trei puncte în Ştefan cel Mare

Dinamo se apropie la patru puncte de liderul FCSB după victoria de pe teren propriu cu 2-1 în faţa celor de la Viitorul.
După o primă repriză mai modestă, partea a doua a meciului s-a ridicat cu adevărat la nivelul unei partide din play-off. Echipa lui Contra a gestionat mai bine mijlocul terenului şi a demonstrat că a devenit o echipă matură, care joacă în mod constant un fotbal de calitate.
Pentru dinamovişti a marcat Sergiu Hanca de două ori în minutele 68 şi 74, iar pentru echipa lui Gheorghe Hagi a înscris ex dinamovistul GeorgeŢucudean în minutul 77.
După meci antrenorul echipei din Ştefan cel Mare, Cosmin Contra s-a arătat mulţumit de cum au jucat elevii săi şi i-a felicitat pe aceştia pentru câştigarea celor trei puncte.

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.