Totul e bine când se termină cu bine !

CSM Bucureşti s-a calificat cu greu în sferturile Ligii Campionilor, după victoria cu 28-26 în faţa celor de la Krim Ljubljana.
Fetele antrenate de Aurelian Rosca au terminat în avantaj la pauză, dar au trecut prin moment dificile în repriza a 2-a, când s-au văzut conduse cu 20-22. Time-out-ul cerut de Roşca fost unul de bun augur, pentru că în doar câteva minute fetele noastre au reusit să înscrie de 4 ori consecutiv. O dată trecute la cârma jocului, CSM-ul au reuşit să-şi păstreze avantajul şi chiar să şi-l mărească şi să obţină astfel calificarea în faza urmatoare a competiţiei.
Pentru CSM au marcat Gullden 10 goluri, Martin 4, Torstensson 3, Manea 3, Niombla 3, Mehmedovici 3, Curea 1, Bradeanu 1, iar de la Krim s-au remarcat Milanovici 4, Jericek 4, Omoregie 4, Koren 4 reusite.
În urma rezultatului din această seară, Krim rămâne cu 6 puncte şi ratează sferturile de finală, iar CSM acumuleaza 9 puncte şi urcă deocamdată pe locul 3 in grupa 2, înaintea celorlalte două partide de mâine din grupă între FC Midtjylland – Larvik HK şi Gyor – Team Esbjerg.

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.