Rezultate Liga Campionilor – etapa 2-a

Miercuri seara s-au jucat ultimele partide din cadrul etapei a 2-a a grupelor Ligii Campionilor Europeni la fotbal.

In Grupa A, Arsenal nu a avut probleme in fata elvetienilor de la Basel pe care i-au invins cu 2-0.

In celalalt meci, Ludogorets a fost invinsa pe teren propriu de PSG cu 3-1.

La scorul de 2-1 pentru francezi, romanul Cosmin Moti a ratat o lovitura de la 11 m.

In Grupa B, Napoli a invins pe Benfica cu 4-2, iar Besiktas a remizat 1-1 cu Dinamo Kiev.

Barcelona a reusit o victorie la Borussia Monchengladbach desi a fost condusa cu 1-0 la pauza.

Arda Turan si Pique au inscris in ce-a de a 2-a repriza, iar catalanii au deja 6 puncte in Grupa C.

In aceeasi grupa, Celtic a reusit un meci mare si a terminat la egalitate,3-3, partida contra celor de la Manchester City.

Scotienii au condus de 3 ori, insa elevii lui Guardiola au reusit de fiecare data sa egaleze.

Derby-ul serii s-a disputant in Grupa D, unde Atletico Madrid a reusit sa treaca de Bayern Munchen cu 1-0 prin golul lui Carrasco.

In min.83, Griezmann a ratat o lovitura de la 11m.

In celalalt meci, FC Rostov a terminat la egalitate 2-2 cu PSV Eindhoven.

Urmatoarea etapa are loc in perioada 18-19 octombrie.

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.