Explozie de culoare, în București!

Primul weekend de toamnă aduce un festival urban exploziv la Romexpo!
De astăzi până duminică vor avea loc demonstraţii şi competiţii de sporturi urbane, street dance, graffiti, proiecţii de scurtmetraje şi show-uri live ale unor DJ internaţionali.

La Urban Explosion Festival, pe lângă demonstraţiile spectaculoase de freerunning şi parkour, nu vor lipsi nici meciurile de bike polo şi roller hockey, precum şi cea mai nouă distracţie a zilei, bubble football-ul.
Miss Urban Explosion Festival va fi concursul care va încinge spiritele.

Festival doreşte să surprindă o stare de spirit bazată pe dinamism, tinereţe şi pasiune.
Intrarea la toate activităţile şi concertele din festival este liberă.

Program:

VINERI, 4 SEPTEMBRIE 2015

12:00
graffiti - sprayDemonstratii graffiti (Aleea Principala)

13:00
Skateboard – demonstratii, program liber
Role – demonstratii, program liber
Partener: Scoala de Role
(Aleea Principala)

15:00
Bubble Football – meciuri demo & competitii
Partener: Bubble Football Romania
(Aleea Principala)

16:00
Skateboard – demonstratii, program liber
Role – demonstratii, program liber
Partener: Scoala de Role
(Aleea Principala)

17:00
Bike Polo – meciuri demo
Partener: Bucharest Bike Polo
(Aleea Principala)

Flow Masters, Parkour si Freerunning – demonstratii
Partener: Reborn Education
(Aleea Principala)

18:00
Roller Hockey – meciuri demo & competitii
Partener: Asociatia Municipala de Hochei pe Gheata
(Aleea Principala)

Bubble Football – meciuri demo & competitii
Partener: Bubble Football Romania
(Aleea Principala)

19:00
Miss Urban Explosion – concurs
Partener: Platinium Events
(Scena Principala)

20:00
Seara filmelor scurte
Partener: ShortsUP
(Pavilion H1)

21:00
DJ Wild Pich, Switzerland – Party Mix (Scena principala)

SAMBATA, 5 SEPTEMBRIE 2015

12:00
Bubble Football – meciuri demo & competitii
Partener: Bubble Football Romania
(Aleea Principala)

13:00
Skateboard – demonstratii, program liber
Role – demonstratii, program liber
Partener: Scoala de Role
(Aleea Principala)

15:00
Bubble Football – meciuri demo & competitii
Partener: Bubble Football Romania
(Aleea Principala)

Demonstratii graffiti (Aleea principala)

16:00
Skateboard – demonstratii, program liber
Role – demonstratii, program liber
Partener: Scoala de Role
(Aleea Principala)

Street dance – concurs (Scena Principala)

Flow Masters – competitie Freerunning
Partener: Reborn Education
(Aleea Principala)

16:30
Desene graffiti – demo & concurs (Aleea principala)

Skateboard – demonstratii, program liber
Partener: Scoala de Role
(Aleea Principala)

Bike Polo – meciuri demo & competitii
Partener: Bucharest Bike Polo
(Aleea Principala)

17:15
Bubble Football – meciuri demo, competitii (Aleea principala)

18:00
Roller Hockey – meciuri demo
Partener: Asociatia Municipala de Hochei pe Gheata
(Aleea Principala)

Bubble Football – meciuri demo & competitii
Partener: Bubble Football Romania
(Aleea Principala)

Miss Urban Explosion – concurs
Partener: Platinium Events
(Scena Principala)

21:00
DJ Moody Mike, France – Party Mix (Scena Principala)

DUMINICA, 6 SEPTEMBRIE 2015

12:00
Bubble Football – meciuri demo & competitii
Partener: Bubble Football Romania
(Aleea Principala)

13:00
Skateboard – demonstratii, program liber
Role – demonstratii, program liber
Partener: Scoala de Role
(Aleea Principala)

15:00
Bubble Football – meciuri demo & competitii
Partener: Bubble Football Romania
(Aleea Principala)

Bike Polo – meciuri demo & competitii
Partener: Bucharest Bike Polo
(Aleea Principala)

Desene graffiti – demo (Aleea Principala)

16:00
Street dance – concurs (Scena Principala)
Roller Hockey – demo & competitii (Aleea Principala)

Bike Polo – demo & competitii
Partener: Bucharest Bike Polo
(Aleea Principala)

Skateboard – demonstratii, program liber
Partener: Scoala de Role
(Aleea Principala)

16:30
Desene graffiti – demo & concurs (Aleea Principala)

Flow Masters, Parkour – demonstratii & workshops
Partener: Reborn Education
(Aleea Principala)

Bubble Football – meciuri demo
Partener: Bubble Football Romania
(Aleea Principala)

17:00
Skateboard – demonstratii, program liber
Role – demonstratii, program liber
Partener: Scoala de Role
(Aleea Principala)

18:00
Roller Hockey – meciuri demo
Partener: Asociatia Municipala de Hochei pe Gheata
(Aleea Principala)

Bike Polo – meciuri demo
Partener: Bucharest Bike Polo
(Aleea Principala)

Bubble Football – meciuri demo & competitii
Partener: Bubble Football Romania
(Aleea Principala)

Miss Urban Explosion – concurs
Partener: Platinium Events
(Scena Principala)

19:00
DJ Lenny Berlin, Ukraine – Party Mix (Scena Principala)

Lasă un răspuns

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.