Programul meciurilor din primul tur preliminar al Ligii Europa

Programul meciurilor care se vor disputa în primul tur preliminar al Ligii Europa, conform tragerii la sorţi de luni, de la Nyon:

FC Sioni Bolnisi (Georgia) – KS Flamurtari (Albania)

FK Turnovo (Macedonia) – FC Chikhura Sachkhere (Georgia)

FC Veris Chişinău (Republica Moldova) – PFC Litex Loveci (Bulgaria)

FC Tiraspol (Republica Moldova) – İnter Baku (Azerbaidjan)

FC Shirak (Armenia) – FC Şahtior Karagandy (Kazahstan)

UE Santa Coloma (Andorra) – FK Metalurg Skopje (Macedonia)

Hibernians FC (Malta) – FC Spartak Trnava (Slovacia)

Qäbälä FK (Azerbaidjan) – NK Široki Brijeg (Bosnia – Herţegovina)

FC Kairat Almaty (Kazahstan) – FK Kukësi (Albania)

UE Sant Julià (Andorra) – FK Čukarički (Serbia)

Diósgyőri VTK (Ungaria) – Birkirkara FC (Malta)

SS Folgore/Falciano (San Marino) – FK Budućnost Podgorica (Muntenegru)

FC Koper (Slovenia) – FK Čelik Nikšić (Muntenegru)

FC Vaduz (Liechtenstein) – College Europa FC (Gibraltar)

RNK Split (Croaţia) – FC Mika (Armenia)

PFC Botev Plovdiv (Bulgaria) – AC Libertas (San Marino)

FC Differdange 03 (Luxemburg) – FK Atlantas (Lituania)

Aberdeen FC (Scoţia) – FK Daugava Rīga (Letonia)

FH Hafnarfjördur (Islanda) – Glenavon FC (Irlanda de Nord)

FK Lovćen (Muntenegru) – FK Željezničar (Bosnia-Herţegovina)

VPS Vaasa (Finlanda) – IF Brommapojkarna (Suedia)

Tartu FC Santos (Estonia) – Tromsø IL (Norvegia)

JK Sillamäe Kalev (Estonia) – FC Honko Espoo (Finlanda)

FK Shkëndija 79 (Macedonia) – FC Zimbru Chişinău (Republica Moldova)

B36 Tórshavn (Insulele Feroe) – Linfield FC (Irlanda de Nord)

Crusaders FC (Irlanda de Nord) – FK Ekranas (Lituania)

FK Banga (Lituania) – Sligo Rovers FC (Irlanda)

Sliema Wanderers FC (Malta) – Ferencvárosi TC (Ungaria)

Fram Reykjavík (Islanda) – JK Nõmme Kalju (Estonia)

Stjarnan (Islanda) – Bangor City FC (Ţara Galilor)

Víkingur (Insulele Feroe) – FC Daugava Daugavpils (Letonia)

FC Pyunik (Armenia) – FC Astana (Kazahstan)

Rosenborg BK (Norvegia) – FK Jelgava (Letonia)

AS Jeunesse Esch (Luxemburg) – Dundalk FC (Irlanda)

IFK Göteborg (Suedia) – CS Fola Esch (Luxemburg)

NK Rudar Velenje (Slovenia) – KF Laçi (Albania)

Derry City FC (Irlanda) – Aberystwyth Town FC (Ţara Galilor)

Myllykosken Pallo-47 (Finlanda) – ÍF Fuglafjørdur (Insulele Feroe)

FK Haugesund (Norvegia) – AUK Broughton FC (Ţara Galilor).

De la ora 15.30 va avea loc la Nyon şi tragerea la sorţi a turului doi preliminar al Ligii Europa, la care îşi vor afla adversarele CFR Cluj şi Petrolul Ploieşti.

Meciurile din primul tur preliminar vor avea loc la 3 şi 10 iulie, iar partidele din al doilea tur preliminar se vor disputa la 17 şi 24 iulie.

Lasă un răspuns